europeando.eu

Felek 10.02.2021

Śląskie ogrzewanie - czy warto?

Na Śląsku było wiele problemów z instalacjami grzewczymi domów i mieszkań. Na początku kilka osób obawiało się wysokich kosztów nagrzewnic, ale okazuje się, że koszty paliwa i montażu izolacji nie są bez znaczenia. Jakie są koszty ogrzewania na Śląsku?

Co to jest system ogrzewania?

Grzejniki to urządzenia wytwarzające ciepło, które najczęściej zużywają więcej niż jeden sezon grzewczy. W przypadku podwyżki po wymianie pierwszych grzejników otrzymasz zwrot pieniędzy. Jeśli jednak masz jedno lub więcej urządzeń, zastanów się, czy lepiej zapłacić więcej, czy zaoszczędzić.

Do czego służą grzejniki?

Instalacja grzewcza składa się z dwóch elementów, wymienników ciepła i grzejników, działają one na ciepło w kontakcie z danym medium i posiadają odpowiednie atesty. Przeznaczone są do zamiany energii cieplnej przekazywanej do medium promieniującego w parę. Dzięki wymiennikowi ciepło zamieniane jest na energię elektryczną. Grzejniki mają odpowiednią technologię i systematykę w swojej konstrukcji, np. Muszą posiadać presurizer, który odbiera ciepło i kieruje je do instalacji grzewczej. Wymienniki ciepła mogą być wykonane ze stopów metali, ale ich najnowocześniejsze modele wykonane są ze stali aluminiowo-niklowych. Charakteryzują się dużą odpornością na zmiany temperatury oraz wysoką sprawnością katalityczną, co czyni je jednymi z najbardziej energooszczędnych radiatorów.

Co należy zrobić przed skonfigurowaniem instalacji?

Sama konfiguracja wymienników ciepła i grzejników, a także montaż izolacji ma ogromne znaczenie dla prawidłowego działania systemu. Przede wszystkim należy założyć system ochrony termicznej, najlepiej skorzystać z zaleceń doświadczonego instalatora. Projekt wymienników ciepła powinien uwzględniać także współczynnik przenikania ciepła zastosowanego medium, ponieważ od niego zależy wymiana ciepła. Wymienniki ciepła należy konstruować zgodnie z zaleceniami producenta. Warto też zainwestować w urządzenia o wysokiej jakości i niezawodności.

Tagi: ciepło grzejników wymienników ciepłownia rydułtowy ciepło właściwe powietrza ciepło 24 ciepło właściwe miedzi ciepłownictwo powiatowe ciepłowody