europeando.eu

Felek 10.02.2021

Minister Pik Albers powiedział, że nowe dane pokazują wzrost firm z sektora usług.

"Zdecydowanie interesuje nas rynek usług, czy firmy będą otwarte w przyszłości, czy sytuacja będzie się rozwijać w czasie. Firmy inwestują w infrastrukturę, która pozwala im działać na większą skalę" - powiedział dziennikarzom w Krakowie.

"Jesteśmy z pewnością świadomi, że rynek usług jest dynamiczny i ma dużo miejsca na wzrost i rozwój" - dodał.

Albers poruszył również kwestię przyznawania dotacji w obecnej sytuacji gospodarczej.

"Jeśli istnieje potrzeba stworzenia konkretnego projektu w kontekście recesji, zawsze możesz liczyć na oficjalną pomoc, dzięki której projekt zostanie zrealizowany wcześniej lub zakończy się znacznie szybciej" - powiedział. < / p>

"Naszym priorytetem jest zawsze zapewnienie, że projekty są realizowane z wielką dbałością o szczegóły i wysoką jakością" - dodał Albers.

Minister podkreślił, że budownictwo daje wiele możliwości.

"Wszelkiego rodzaju działalność jest obecnie bardzo popularna, zarówno w branży usługowej i budowlanej, ale także w sferze ekonomii i nauk o sporcie. Warto więc to wszystko wykorzystać i wykorzystać dla jak najlepszego rozwoju" - powiedział powiedział.

Albers porównał również sytuację w Polsce do Wielkiej Brytanii, mówiąc dziennikarzom, że bardzo dobrze wypada ona na tle Polski.

"W tym porównaniu Wielka Brytania wydaje się mieć największy potencjał rozwojowy, ale także największe możliwości oszukania procesu rozwoju, w szczególności w dziedzinie inżynierii i architektów" - powiedział.

Minister podkreślił również znaczenie współpracy polskich uczelni z firmami zajmującymi się tą dziedziną i powiedział, że nie jest łatwo znaleźć wspólny język w tej sytuacji.

"Sytuacja w tej chwili nie jest dla nas zbyt interesująca i mamy nadzieję, że szybko się to zmieni".

Tagi: minister równieżalbers usług albersdorf alberski wojciech alberski albersweiler albers hansen szczecin albers-hansen